KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14346398
nr 1434 6398
John Waldemar Nyström
(1903-1957), Sverige
Oljemålning, Stadsmotiv. Signerad, daterad 1950. Olja på duk, 53x44 cm, yttermått inklusive ram: 70x62 cm
John Waldemar Nyström, svensk konstnär och tecknare född 1903, död 1957.
måndag 29 november 2021
kl 19:32:38
John Waldemar Nyström
Läs mer om John Waldemar Nyström